yeniamblemOlimpik 2023 Spor Kulübü 2010 yılında, Artistik Buz Pateni Milli Takımı eski baş antrenörü M. Cenk Ertaul ve Ritmik Cimnastik Milli Takımı eski antrenörlerinden Svetlana Ertaul önderliğinde İstanbul’da kurulmuştur.

Kulüp, özellikle İstanbul’da artistik buz pateni ve ritmik cimnastik branşlarında profesyonel sporcu yetiştirilmesi yönündeki eksikliklerin giderilmesini ve dünya sıralamasında başarı kazanabilecek sporcuların yetiştirilmesini kendisine misyon edinmiştir.

Hedeflerinin başında profesyonel bir spor okulunun gereksinimlerini karşılayabilecek bir tesisin hayata geçirilmesi gelmektedir. Nüfusu 20 milyona dayanan ve dünyanın metropol kentleri arasında ilk sıralarda yer alan İstanbul’da sadece bir adet olimpik buz pisti ve sadece bir adet cimnastik salonu bulunmaktadır. Ayrıca bu salonlarda sadece söz konusu branşlarda değil daha birçok branşta da faaliyet gösterilmektedir.

Çok uzun ve zorlu bir eğitim sürecine ihtiyaç duyulan bu branşlar yüksek hareket koordinasyonu gerektiren sporlar arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Bu nedenle erken yaşta başlanması zorunlu olmakla birlikte hem çok sık hem de çok çeşitli antrenman çalışmalarının aralıksız bir şekilde yapılmasını gerektirmektedir. Ancak İstanbul’daki tesislerin çok yoğun ve aynı zamanda da çok pahalı olmaları nedeniyle amatör spor kulüplerinin profesyonel çalışmalar yapmaları, sponsorluk desteği olmadan mümkün olamamaktadır.

Sporun sağlıklı ve kaliteli bir yaşam için vazgeçilmez olduğu bir gerçektir. Yaptığımız çalışmalarla Türkiye’de spora profesyonel bir bakış açısı getirmek, ülkemizi uluslararası platformlarda layığıyla temsil edebilecek sporcular yetiştirmek, geniş kitlelere sesimizi duyurmak ve spora gönül veren insanları sosyal aktivitelerde bulunabilecekleri bir kulüp çatısı altında toplayarak bir araya getirebilmek en büyük dileğimizdir.