DOĞUM TARİHİ: 15.10.1973

DOĞUM YERİ: İstanbul

MEDENİ HALİ: Evli ve bir çocuk babası

PROFESYONEL DENEYİM

* 19 – 25 Mart 2018
Türk Milli Takımı Kafile Başkanlığı
Dünya Şampiyonası – Milano, İtalya

* 9 – 25 Şubat 2018
Türk Milli Takımı – İdareci
Kış Olimpiyat Oyunları – PyeongChang, Kore

*15 – 21 Ocak 2018
Türk Milli Takımı Kafile Başkanlığı
Avrupa Şampiyonası – Moskova, Rusya

* 29 Mart – 2 Nisan 2017
Türk Milli Takımı Kafile Başkanlığı
Dünya Şampiyonası – Helsinki, Finlandiya

* 25-29 Ocak 2017
Türk Milli Takımı Kafile Başkanlığı
Avrupa Şampiyonası – Ostrava, Çek Cumhuriyeti

* 10 Aralık 2016 –
Türkiye Buz Pateni Federasyonu
Artistik Buz Pateni Branşından Sorumlu
Yönetim Kurulu Üyesi

* 14-17 Eylül 2016
Türk Milli Takım Antrenörlüğü
ISU Junior Grand Prix Cup of Mordovia – Saransk, Rusya

* 21 Temmuz – 20 Ağustos 2016
Antrenör
Milli Takım Aday Kadro Hazırlık Kampı – Erzurum, Türkiye

* 19-23 Ocak 2016
Türk Milli Takım Antrenörlüğü
9th Europa Cup Skate Helena – Belgrad, Sırbistan

* Aralık 2015 – Nisan 2016
Yatırım ve İşletme Ortaklığı
Uniq İstanbul Açık Hava Buz Pisti

* 20 Temmuz – 2 Ağustos 2015
Antrenör
Aday Milli Takım Kampı – Erzurum, Türkiye

* 27 – 29 Nisan 2012
Türk Milli Takım Antrenörlüğü
Tritsutajate Trophy 2012 – Tartu, Estonya

* 27 Ocak – 6 Şubat 2011
Türk Milli Takım Antrenörlüğü
25. Dünya Üniversiteler Arası Kış Oyunları – Erzurum, Türkiye

* Eylül 2010
Danışman
Family Mall Buz Pisti – Erbil, Irak

* Ağustos 2010
Türk Milli Takım Antrenörlüğü
Milli Takım Kampı – Erzurum, Türkiye

* 21 Haziran -16 Temmuz 2010
Baş Antrenör
Silivrikapı Olimpik Buz Pisti Yaz Spor Okulu – İstanbul, Türkiye

* 28 Nisan 2010 –
Kurucu Üye, Başkan
Olimpik 2023 Spor Kulübü – İstanbul, Türkiye

* 23 Aralık 2009 – 09 Nisan 2010
Danışman
Citypark Buz Pisti – Tiran, Arnavutluk

* 21 Temmuz – 10 Ağustos 2009
Türk Milli Takım Antrenörlüğü
Artistik Buz Pateni Milli Takım Çalışma Kampı – Erzurum, Türkiye

* 22 Aralık – 31 Aralık 2008
Türk Milli Takım Antrenörlüğü
Artistik Buz Pateni Milli Takım Çalışma Kampı – Ankara, Türkiye

* 30 Ekim – 1 Kasım 2008
Türk Milli Takım Antrenörlüğü
Balkan Kupası – Ankara, Türkiye

* 2008
Proje Sahibi, Yatırımcı ve İşletmeci
Metrocity Icessporto Buz Pisti – İstanbul, Türkiye

* 2007
Proje Sorumlusu ve İşletme Ortağı
Florya AR-AT Icepark Buz Pisti – İstanbul, Türkiye

2007
Jüri Üyesi
Show TV – Buzda Dans 2 Yarışma Programı – İstanbul, Türkiye

* 2007
Jüri Üyesi
Show TV – Buzda Dans 1 Yarışma Programı – İstanbul, Türkiye

* 2005 – 2006
Proje Sahibi, Yatırımcı ve İşletmeci
Parkorman – Icepark Olimpik Buz Pateni Pisti – İstanbul, Türkiye

* 2004 – 2005
Baş Antrenör
Galleria Buz Pisti ve İstanbul Paten Kulübü – İstanbul, Türkiye

* 29 Şubat – 7 Mart 2004
Türk Milli Takım Antrenörlüğü
Dünya Gençler Şampiyonası – Hauge, Hollanda

* 19 – 22 Kasım 2003
Türk Milli Takım Antrenörlüğü
Golden Bear Cup – Zagreb, Hırvatistan

* 12 – 31 Ağustos 2003
Türk Milli Takımı Baş Antrenörlüğü
Milli Takım Kampı – Romanya

* 7 – 13 Nisan 2003
Türk Milli Takım Antrenörlüğü
Triglav Trophy – Jesenice, Slovenia

* 24 Şubat – 2 Mart 2003
Türk Milli Takım Antrenörlüğü
Dünya Gençler Şampiyonası – Ostrava, Çek Cumhuriyeti

* 5 – 7 Aralık 2002
Türk Milli Takım Antrenörlüğü
Golden Bear Cup – Zagreb, Hırvatistan

* 30 Ekim – 3 Kasım 2002
Türk Milli Takım Antrenörlüğü
Trofeo Rita Trapanese Junior Grand Prix – Milano, İtalya

* 18-21 Nisan 2002
Türk Milli Takım Antrenörlüğü
Triglav Trophy – Jesenice, Slovenia

* 1-3 Mart 2002
Türk Milli Takım Antrenörlüğü
Copenhagen Trophy – Kopenhag, Danimarka

* 6-8 Aralık 2001
Türk Milli Takım Antrenörlüğü
Golden Bear Cup – Zagreb, Hırvatistan

* 15-30 Temmuz 2001
Türk Milli Takım Baş Antrenörlüğü
Milli Takım Kampı – Romanya

* 3-6 Mayıs 2001
Türk Milli Takım Antrenörlüğü
Balkan Şampiyonası – Ankara, Türkiye

* 2001 – 2004
Baş Antrenör
Gümüş Patenler Spor Kulübü – Ankara, Türkiye

* 2000 – 2001
Giselle Sanat Merkezi Kurucusu – Ankara, Türkiye

* 16-20 Mart 2000
Türk Milli Takım Antrenörlüğü
DSU Cup – Aalborg, Danimarka

* 2-4 Aralık 1999
Türk Milli Takım Antrenörlüğü
Golden Bear Cup – Zagreb, Hırvatistan

* 1999 – 2000
Yönetim Kurulu Üyesi ve Baş Antrenör
Ankara Paten Kulübü – Ankara, Türkiye

* 1998 – 1999
Baş Antrenör
Yıldız Patenciler Spor Kulübü – Ankara, Türkiye

* 1997 – 1998
Kurucu Üye, Asbaşkan ve Baş Antrenör
Altın Patenciler Spor Kulübü – Ankara, Türkiye

* 19-26 Ocak 1997
Türk Milli Takım Antrenörlüğü
Avrupa Şampiyonası – Paris, Fransa

* 22-24 Kasım 1996
Türk Milli Takım Antrenörlüğü
Hertogstadbokaal Kupası – Hertogenbosh, Hollanda

* 22-28 Ocak 1996
Türk Milli Takım Antrenörlüğü
Avrupa Şampiyonası – Sofya, Bulgaristan

* 4-8 Nisan 1996
Türk Milli Takım Antrenörlüğü
Balkan Şampiyonası – Belgrad, Yugoslavya

* 7-9 Nisan 1995
Türk Milli Takım Antrenörlüğü
Balkan Şampiyonası – Ankara, Türkiye

* 1995 – 1997
Baş Antrenör
Ankara Paten Kulübü – Ankara, Türkiye

* 1995 İstanbul, Türkiye
Svetlana Ertaul ile evlilik.
Svetlana Ertaul:
– 1996 – 2006 Yenişehir Spor Kulübü Baş Antrenörü.
– Birçok kez Ritmik Jimnastik Türk Milli Takımı Antrenörlüğü.
– Birçok kez Artistik Buz Pateni Milli Sporcuları Koreograflığı.

EĞİTİM

* 11.07.2002 – 04.08.2002
Antrenör Gelişim Semineri – Moskova, Rusya

* 24.07.1999 – 11.08.1999
Antrenör Gelişim Semineri – Moskova, Rusya

* 1995
Devlet sınav komisyonu özel kararı ile “Master of Science in Education” ünvanına layık görülme.
Russian State Academy of Physical Education – Moskova, Rusya

* 1994
Rusya Devlet Spor Akademisi Paten Şampiyonası ve Moskova Açık Turnuvasında Tek Erkekler ve Tek Bayanlar dalında hakemlik stajı – Moskova, Rusya

* 1990 – 1995
Russian State Academy of Physical Education – Moskova, Rusya
– Artistik Buz Pateni Antrenörlüğü.
– Beden Eğitimi Öğretmenliği.

* 1979 – 1990
İlk, orta ve lise öğrenimi – İstanbul, Türkiye

AKTİF SPORCULUK YAŞAMI

* 1996
Grease Müzikali – Ankara, Türkiye

* 1992
Rusya Devlet Spor Akademisi Paten Şampiyonası Tek Erkekler 3.’sü – Moskova, Rusya

* 1991
Rusya Devlet Spor Akademisi Paten Şampiyonası Tek Erkekler 4.’sü – Moskova, Rusya

* Türkiye genelinde yapılan şampiyonalarda alınan dereceler:
– 25 Nisan 1987 İstanbul Şampiyonası Genç Erkekler 3.’sü
– 19 Mayıs 1987 Türkiye Gençlik Kupası Genç Erkekler 1.’si
– 30 Ağustos 1987 Türkiye Zafer Kupası Genç Erkekler 1.’si
– 22 Şubat 1988 İstanbul Şampiyonası Genç Erkekler 3.’sü
– 23 Nisan 1988 Türkiye Şampiyonası Genç Erkekler 1.’si
– 25 Şubat 1989 İstanbul Paten Kulübü Turnuvası Senior Erkekler 1.’si
– 15-17 Aralık 1989 Türkiye Şampiyonası Senior Erkekler 2.’si
– 25 Nisan 1990 Türkiye Boğaziçi Kupası Senior Erkekler 1.’si

REFERANSLAR

– Türkiye Buz Pateni Federasyonu
– Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu
– Show TV
– Med Yapım
– Artistik buz pateni branşında Ülkemizi başarıyla temsil etmiş milli sporcular: Alper Uçar, Volkan Öz, Tayfun Anar, Tayfun Ergüven, Ece Aksüyek, Sırma Altay ve diğerleri.

YABACI DİL

– Rusça (çokiyi derecede).
– İngilizce (orta derecede).

ASKERLİK HİZMETİ

* 1998 – 2000
Yedek Subaylık. Isparta-Eğirdir, İstanbul-Tuzla, Ağrı-Patnos